2
4
8
6
plików.

IsMyHdOK 1.41

PL
Ocena:

Opis programu

IsMyHdOK to mały program do dignostyki wszelkiego rodzaju dysków twardym. Program jest w pełni darmowy ale pomimo jego niewielkich rozmiarów bez najmniejszych problemów dokonamy szeregu testów wydajnościowych dysku SSD, USB, SAS,SCSI, HDD czy też innego rodzaju dysków. Bez najmniejszego problemu dokonamy testu wydajności pamięci przenośnej, która potocznie nazywana jest pendrive. W dużym skrócie test polega na sprawdzeniu szybkości zapisu oraz odczytu danych z nośnika. Taki test wydajnoście przeprowadzany jest na kilka różnych sposobów i za pośrednictwem różnych metod dzięki czemu wynik jest bardziej miarodajny. Po przeprowadzonym teście wyniki benchmarku są prezentowane użytkownikowi, który może je zapisać oraz porównać z innymi użytkownikami programu.

Aplikacja jest prosta w obsłudze i daje bardzo dokładne wyniki. Test może być wykonywany na dowolnie wybranej partycji, a czas trwania testu również może zostać określony przez użytkownika. Najkrótszy test może trwać 15 sekund, a najdluższy do 4 minut. W interfejsie użytkownika prezentowane są podstawowe informacje o wybranej przez nas partycji m.in. nazwa, rozmiar, litera itp. Należy pamiętać, że czas testu ma duże znaczenie. Mogłoby się wydawać, że w 15 sekund nie da się przetestować dysku jednak należy pamiętać, że im test dłuższy tym spada sprawność takiego dysku. Poza tym długie i często przeprowadzane testy negatywnie wpływają na dysk.

Na początku wspomniano o kilku rodzajach oraz metodach przeprowadzanych przez program IsMyHdOK testów. Warto jest przybliżyć te metody, są to kolejno: test sekwencyjny (linearny zapis i odczyt), test 4K (losowo zapisywane i odczytywane bloki o wielkości 4KB), test 512K (losowo zapisywane i odczytywane bloki o wielkości 512KB), test 64 x 4K (losowy zapis i odczyt bloków o wielkości 4KB z równoległym przetwarzaniem 64 operacji), test czasu dostępu w trakcie gdy dokonywany jest odczyt oraz zapis bloków o wielkości 4KB.

Ponadto program nie wymaga instalacji i jest prosty w obsłudze. Z pewnością każdy poradzi sobie z jego obsługą. Program IsMyHdOK posiada bardzo prostą oraz przyjazną szatę graficzną, co więcej aplikacja jest w języku polskim więc bez najmniejszych problemów poradzimy sobie z odczytaniem wszystkich ustawień oraz wszelkich nastaw niezbędnych do przeprowadzenia testu wydajności naszego dysku twardego.

  • Licencja: Freeware
  • System: 2000/XP/Vista/7/8/8.1
  • Rozmiar: 0.07 MB
  • Ocena: NAN (głosów 0)

Udostępnij program

Skopiuj kod HTML i umieść na swoim blogu lub stronie

<a href="http://www.pobieralnia.org/ismyhdok.html">IsMyHdOK</a>

Skopiuj kod BBCode i umieść na forum dyskusyjnym

[url=http://www.pobieralnia.org/ismyhdok.html]IsMyHdOK[/url]

Komentarze (0)

Niestety ¿aden u¿ytkownik nie doda³ tutaj komentarza. Mo¿esz byæ pierwszy! ~Komenatrze

Dodaj komentarz

Kliknij aby od�wie�y�!