2
4
8
6
plików.

Microsoft OneDrive 18.091.0506.00...

PL
Ocena:

Opis programu

OneDrive (dawniej SkyDrive) to usługa chmurowa stworzona przez firmę Microsoft i jest przeznaczona do przechowywania plików w chmurze (cloud). Program działa na zasadzie klienta, który synchronizuje wyznaczony obszar naszej przestrzeni dyskowej lokalnego komputera z chmurą. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy czuć się bezpieczni, że nasze dane w przypadku uszkodzenia komputera bądź dysku twardego nie zaginą. Dodatkowo w łatwy i szybki sposób możemy dzielić się dowolnymi danymi z przyjaciółmi poprzez udostępnienie im odnośnieka (w skróconej bądź wydłużonej formie). Ponadto program jest multiplatformowy, gdyż współpracuje z takimi systemami operacyjnymi jak Windows, Windows Phone, Android, Mac OS X oraz iOS. 

Aplikacja działa w tle i można ją otworzyć w każdej chwili, gdyż znajduje się w prawym dolnym rogu naszego ekranu (w tray'u systemowym). Program po krótkiej konfiguracji dokonuje automatycznej synchronizacji danych - co może chwilę zająć w zależności od ich wielkości oraz szybkości łącza internetowego. Wszystkie pliki znajdujące się w obszarze (lokalizacji) jaki jest synchronizowany z chmurą są odpowiednio oznaczone tj. czy zostały zsynchronizowane, są w trakcie synchronizacji czy też oczekują na synchronizację. Dodatkowo pliki mogą być dostępne w trybie offline do momentu aż ich nie pobierzemy lokalnie. Jest to ciekawe rozwiązanie, ponieważ nie zajmuje ono miejsca na lokalnym komputerze.

Każdy użytkownik OneDrive ma możliwość dostępu do swojej przestrzeni chmurowej za pośrednictwem przeglądarki WWW. Online możliwe jest zarządzanie wszystkimi danymi jakie zostały zsynchronizowane. Program OneDrive umożliwia na udostępnianie szeregu rodzaju plików tj. dokumentów z pakietu Microsoft Office, zdjęć, plików multimetialnych typu audio oraz wideo. Ważnym elementem jest to, że program jest w pełni darmowy oraz jest dostępny na wielu platformach co jest jego zdecydowanym plusem. Oczywiście należy pamiętać, że należy posiadac konto na Windows Live ID aby móc korzystać z aplikacji.

  • Licencja: Freeware
  • System: Vista/7/8/8.1
  • Rozmiar: 24.65 MB
  • Ocena: NAN (głosów 0)

Udostępnij program

Skopiuj kod HTML i umieść na swoim blogu lub stronie

<a href="http://www.pobieralnia.org/microsoft-onedrive.html">Microsoft OneDrive</a>

Skopiuj kod BBCode i umieść na forum dyskusyjnym

[url=http://www.pobieralnia.org/microsoft-onedrive.html]Microsoft OneDrive[/url]

Komentarze (0)

Niestety ¿aden u¿ytkownik nie doda³ tutaj komentarza. Mo¿esz byæ pierwszy! ~Komenatrze

Dodaj komentarz

Kliknij aby od�wie�y�!