2
4
8
6
plików.

Facebook - Koniec z przyciskiem "Lubię to"

data dodania: 28-01-2016

Użytkownicy Facebooka, a co za tym idzie spora część społeczności Internetu od dłuższego czasu są przygotowywani na zmiany w kwestii "lajkowania". Przez bardzo długi okres pojawiały się liczne spekulacje w tej kwestii. Bardzo duża grupa internautów domagała się dodatkowego przycisku "Nie Lubię" - niestety ten pomysł nie przypadł do gustu twórcom najpopularniejszego portalu społecznościowego w sieci.

W tej kwestii zabrał głos nawet sam Mark Zuckerberg - założyciel Facebooka. Jego zdaniem przycisk "Nie Lubię" mija się z teorią oraz całą ideą lajkowania i mogłoby zostać negatywnie odebrane przez niektórych użytkowników, a to mogłoby poskutkować ich utratą.

W związku z oczekiwaniami użytkowników oraz wszelkich głosów Internetu - Mark Zuckerberg poszedł o krok dalej i zapewnił, że wprowadzone zostaną zmiany w kwestii przycisku "Lubię to". Twórca Facebooka zapowiada, że zamiast powszechnego i niemal wszystkim znanego "lajkowania" wprowadzone zostaną "reakcje", które mają pozwolić wyrazić użytkownikom swoje emocje - nie tylko na płaszczyźnie "Lubię to" czy "Nie Lubię". Zdaniem Zuckerberga "reakcje" to duży krok na przód i wyjście na przeciw oczekiwaniom użytkownika. 

Po wprowadzeniu zmian, każdy użytkownik będzie mógł dowolnie wyrazić swoje emocje - radość, zdziwienie, zawstydzenie, miłość czy też gniew. Oczywiście "reakcje" muszą zostać przetestowane na określonej liczbie użytkowników, a pierwszymi, które je zobaczą będą użytkownicy pochodzący z Stanów Zjednoczonych. Jeśli nowa funkcjonalność zyska wielu zwolenników to możemy być pewni, że z czasem kolejne kraje zostaną uhonorowane nowymi możliwościami jakie twórcy Facebooka chcą nam zaserwować w kwestii wyrażania emocji.

Komentarze ()

Niestety ¿aden u¿ytkownik nie doda³ tutaj komentarza. Mo¿esz byæ pierwszy! ~Komenatrze

Porada dnia

Pierwszy Macintosh powstał w 1984 roku, miał 128 KB pamięci RAM, procesor Motorola 68000 taktowany 8 MHz i stację dyskietek o 400 KB.

Ankieta

Ile cali ma ekran Twojego smartfona?