2
4
8
6
plików.

Google Maps Downloader 8.421

EN
Ocena:

Opis programu

Google Maps Downloader to program, który pozwala na pobieranie mapy z serwisu Google Maps na dysk twardy naszego komputera. Dzięki tej aplikacji ściągniemy na nasz komputer dowolne mapy i będziemy mieli do nich nieograniczony dostęp lokalnie (offline), bez konieczności dostępu do internetu. Takie rozwiązanie pozwala nam na korzystanie z map w dowolnym momencie, nawet wtedy kiedy nie mamy dostępu do sieci. 

Aplikacja jest bardzo prosta i przyjemna w obsłudze. Nie jest wymagana specjalna wiedza techniczna aby korzystać z aplikacji. W celu pobrania map musimy określić współrzędne geograficzne obszaru mapy, który ma zostać pobrany na dysk komputera. Dzięki wbudowanemu konwerterowi współrzędnych bez problemu będziemy mogli określić długość oraz szerokość geograficzną interesującego nas obszaru na mapie. Jeżeli nie znamy odpowiednich współrzędnych geograficznych to możemy je uzyskać na stronie Google Maps. Wystarczy, że wyszukamy w Google Maps interesujące nas miejsce i klikniemy prawym przyciski myszy i wybierzemy z menu opcję "co tutaj jest" - wówczas współrzędne geograficzne pojawią się w lewym górnym rogu, w miejscu gdzie wpisujemy adres itp.

Program pozwala na pobieranie różnego rodzaju map m.in. widok satelity, topograficzny, zwykły oraz hybrydowy. Ponadto dowolnie możemy sterować wielkością przybliżenia. Im większe zbliżenie tym większy rozmiar mapy jaki zostanie pobrany na dysk naszego komputera. Niemnie jednak dzięki temu otrzymamy więcej szczegółów. Pobieranie map jest stosunkowo szybkie, ale zależy od szybkości naszego łącza internetowego, wielkości wybranego obszaru oraz stopniem przybliżenia. Program Google Maps Downloader to idealne rozwiązanie dla osób, które podróżują i potrzebują mapy na swoim smartfonie i nie chcą polegać na sieci Wi-Fi czy też mobilnej, która nie zawsze może być dostępna. 

  • Licencja: Shareware
  • System: XP/Vista/7/8/8.1/10
  • Rozmiar: 7.82 MB
  • Ocena: 0 (głosów 0)

Udostępnij program

Skopiuj kod HTML i umieść na swoim blogu lub stronie

<a href="http://www.pobieralnia.org/google-maps-downloader.html">Google Maps Downloader</a>

Skopiuj kod BBCode i umieść na forum dyskusyjnym

[url=http://www.pobieralnia.org/google-maps-downloader.html]Google Maps Downloader[/url]

Komentarze (0)

Niestety ¿aden u¿ytkownik nie doda³ tutaj komentarza. Mo¿esz byæ pierwszy! ~Komenatrze

Dodaj komentarz

Kliknij aby od�wie�y�!