2
4
8
6
plików.

FlashTool 0.9.19.3

EN
Ocena:

Opis programu

FlashTool to doskonałe narzędzie do wgrywania oprogramowania na telefony z rodziny Sony. Aplikacja obsługuje wszystkie dostępne modele telefonów Sony Xperia jakie są dostępne na rynku. Począwszy od Sony XPERIA X10 po XPERIA Z5. Program do flashowania (wgrywania oprogramowania) wykorzystuje protokół S1. Ponadto program zapewnia wysokie bezpieczeństwo podczas wgrywania nowej wersji oprogramowania Android.

Aplikacja z porowadzeniem pozwala na odblokowanie bootloadera w telefonie bez względu na to czy nasz smartfon jest wykrywany przez aplikację czy też nie. Aby wgrać oprogramowanie należy pobrać jego najnowszą wersję z internetu - bardzo często nowe wersje systemu Android dla telefonów Sony XPERIA dostępne są na Google Drive. Bardzo ważne jest aby pobierane oprogramowanie było w formacie .TFT, gdyż takie jest obsługiwane przez program FlashTool

Podczas wgrywania oprogramowania należy pamiętać o podstawowych czynnościach. Przed wgraniem nowej wersji należy wykonać pełną kopię zapasową telefonu, a tuż przed wgraniem nowej wersji systemu Android na telefon Sony XPERIA należy przywrócić ustawienia fabryczne (dokonać tzw. pełnego WIPE). Dzięki temu zachowamy świeżość oraz stabilność systemu. Oczywiście dla większej pewności warto jest wykonać tą operację po wgraniu nowego oprogramowania. Wówczas mamy pewność, że żadne pozostałości nie będę gryzły się z nowym systemem operacyjnym.

Warto jest wspomnieć o kilku dodatkowych funkcjach jakie posiada FlashTool. Dzięki aplikacji wykonamy następujące czynności:

  • nadamy sobie uprawnienia root'a w telefonie (pełna kontrola nad telefonem oraz systemem plików)
  • zainstalujemy recovery, dowolne kernele (jądra systemu ) czy też busyboxy
  • wyczyścimy nasz system operacyjny - FULL WIPE 
  • wyczyścimy dalvik cache
  • usuniemy branding z telefonu np. T-Mobile, Plus, Orange czy też Play

Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze jednak należy się z nią obchodzić ostrożnie oraz z uwagą. Interfejs programu jest bardzo przyjazny niemniej jednak warto jest z uwagę podchodzić do każdej funkcji programu.

Po zainstalowaniu aplikacji należy również zainstalować odpowiednie steroniki dla naszego telefonu. W tym celu wchodzimy w lokalizację gdzie zainstalowaliśmy program FlashTool (domyślnie C:Flashtooldrivers). Uruchamiamy plik Flashtool-drivers.exe i w trakcie instalacji wybieramy Flashmode drivers oraz sterowniki odpowiadające modelowi naszego telefonu np. Sony XPERIA Z1. W przypadku systemu operacyjnego Windows 8 bądź nowszego niezbędne będzie przed instalacją sterowników włączenie komputera z możliwością instalacji sterowników bez podpisu. Po zainstalowaniu sterowników jesteśmy gotowi do instalacji nowego oprogramowania na nasz telefon z rodziny Sony.

  • Licencja: Freeware
  • System: XP/Vista/7/8/8.1/10
  • Rozmiar: 132.5 MB
  • Ocena: NAN (głosów 0)

Udostępnij program

Skopiuj kod HTML i umieść na swoim blogu lub stronie

<a href="http://www.pobieralnia.org/flashtool.html">FlashTool</a>

Skopiuj kod BBCode i umieść na forum dyskusyjnym

[url=http://www.pobieralnia.org/flashtool.html]FlashTool[/url]

Komentarze (0)

Niestety ¿aden u¿ytkownik nie doda³ tutaj komentarza. Mo¿esz byæ pierwszy! ~Komenatrze

Dodaj komentarz

Kliknij aby od�wie�y�!