2
4
8
6
plików.

Calibre 3.9.0

EN
Ocena:

Opis programu

Calibre to darmowa aplikacja, która w prosty sposób pozwala na zarządzanie zbiorem ebooków (książek elektronicznych). Aplikacja pozwala na dokładne katalogowanie naszych zbiorów oraz ich proste odnajdywanie w dowolnym momencie gdy tego ptorzebujemy. Dodając książkę do bazy jest ona kopiowana do specjalnej lokalizacji, gdzie program przetrzymuje wszystkie pliku z książkami - dzięki temu wszystko znajduje się w jednym miejscu. Podczas dodawania ebooka możemy wprowadzić dokładny tytuł książki, opis, autora, rok wydania oraz szereg innych informacji, które w przyszłości pozwolą nam wrócić do lektury w łatwy i szybki sposób. Zdecydowanym plusem programu jest możliwość oceniania książek w skali od 0 do 5 - jest to ciekawa funkcja, która z pewnością przypadnie do gustu wielu użytkownikom.

Listę dostępnych książek możemy wyszukiwać oraz sortować po wielu kryteriach m.in. autor, ocena, rozmiar, format i wiele innych. Program posiada również wbudowaną przeglądarkę (czytnik) ebooków w formacie .epub. W przypadku innych formatów np. .mobu, .DjVu czy .pdf należy mieć wbudowany czytnik takich plików, w przeciwnym wypadku program nie będzie mógł odtworzyć tych plików. Przeglądając zasoby naszych książek mamy możliwość ich podglądu poprzez dwukrotne kliknięcie na wybraną przez nas książkę.

Dużym plusem programu Calibre jest możliwość konwertowania plików do wielu popularnych formatów m.in. mobi, epub, pdf, rtf, txt, zip, pdb, lrf, htmlz, fb2, lit txtz i wiele innych. Podczas konwertowania książek użytkownik ma możliwość wprowadzania szczegółowych danych dotyczących książki tak jak ma to miejsce podczas jej dodawania do bazy danych. Ponadto obsługa programu jest bardzo prosta i przyjemna. Program doskonale współpracuje z niemal wszystkimi wersjami systemu operacyjnego Microsoft Windows. Ponadto w czasach dominacji książek elektronicznych program znajdzie bardzo wielu zwolenników, zwłaszcza, że jest udostępniany w oparciu o licencję Freeware, a oznacza to, że jest w pełni darmowy.

  • Licencja: Freeware
  • System: XP/Vista/7/8/8.1
  • Rozmiar: 60.3 MB
  • Ocena: 0 (głosów 0)

Udostępnij program

Skopiuj kod HTML i umieść na swoim blogu lub stronie

<a href="http://www.pobieralnia.org/calibre.html">Calibre</a>

Skopiuj kod BBCode i umieść na forum dyskusyjnym

[url=http://www.pobieralnia.org/calibre.html]Calibre[/url]

Komentarze (0)

Niestety ¿aden u¿ytkownik nie doda³ tutaj komentarza. Mo¿esz byæ pierwszy! ~Komenatrze

Dodaj komentarz

Kliknij aby od�wie�y�!