2
4
8
6
plików.

IrfanView 4.40

PL
Ocena:

Opis programu

IrfanView to bardzo szybka i jednocześnie zaawansowana w swych możliwościach przeglądarka graficzna. Program współpracuje ze skanerem i ma wbudowanych kilkadziesiąt filtrów i efektów specjalnych. Umożliwia bezstratne obracanie plików JPG czy obróbkę wsadową. Aplikacja doskonale radzi sobie ze wszelkimi formatami plików graficznych, audio oraz wideo. Niestety IrfanView nie umożliwia edycji tekstu, będzie on zaprezentowany w postaci obrazu. Wielkim atutem jest możliwość doinstalowania modułów plug-in rozszerzających jej funkcjonalność, np. umożliwiających obsługę MP3. Po zainstalowaniu dodatkowego oprogramowania program zyskuje dodatkowe funkcje, które umożliwiają mu obsługę dokumentów w formacie PDF - niestety możliwy jest jedynie odczyt pliku, bez możliwości wprowadzania jakich kolwiek zmian w dokumencie. 

Przeglądając zdjęcia bądź innego rodzaju obrazy mamy możliwość prezentowania ich dostosowując wymiar do wielkości ekranu jak i w proporcji 1:1. Dodatkową możliwością jest punktowe przybliżanie obrazu. Ponadto aplikacja posiada podstawowe możliwości edycji zdjęć. Poza tym co zostało wymienione wcześniej w kwestii edycji użytkownik ma możliwość odbijania w pionie oraz poziomie, wycinanie wybranego fragmentu obrazu, zmiana wielkości obrazu z zachowaniem jego proporcji bądź do ustalonego rozmiaru podanego w pikselach, centrymetrach bądź calach. W kwestii obróbki zdjęć użytkownik ma możliwość dodania obramówki, zmianę głębi kolorów, przekształcenie zdjęcia na odcienie szarości czy też negatyw, zmiana naświetlenia i kolorów, edycja kontrastu zdjęcia, usunięcie efektu czerwonych oczu i wiele innych. IrfanView posiada również kilka wbudowanych efektów, które w szybki i prosty sposób pozwolą wprowadzić drobne poprawki w edytowanym zdjęciu.

W programie tego typu nie mogłoby zabraknąć możliwości ręcznej edycji zdjęcia tzn. możliwości używania pędzelka czy też ołówka w celu namalowania bądź narysowania czegoś twórczego. Oczywiście funkcjonalność ta ogranicza się jedynie do najbardziej podstawowych narzędzi typu ołówek, pędzel, pisanie tekstu, gumka, kształty czy też wypełnienia kolorami. Ważną kwestią jest, że program jest lekkim narzędziem, które zapewnia szybkość działania i poza przeglądaniem zdjęć pozawala na kilka dodatkowych rzeczy.

  • Licencja: Freeware
  • System: 2000/2003/XP/Vista/7/8/8.1
  • Rozmiar: 2.03 MB
  • Ocena: 3.6 (głosów 5)

Udostępnij program

Skopiuj kod HTML i umieść na swoim blogu lub stronie

<a href="http://www.pobieralnia.org/irfanview.html">IrfanView</a>

Skopiuj kod BBCode i umieść na forum dyskusyjnym

[url=http://www.pobieralnia.org/irfanview.html]IrfanView[/url]

Komentarze (0)

Niestety ¿aden u¿ytkownik nie doda³ tutaj komentarza. Mo¿esz byæ pierwszy! ~Komenatrze

Dodaj komentarz

Kliknij aby od�wie�y�!